This is only a preview of unpublished case!

Urgentná akcia

USA: Zastavte dodávky zbraní do Izraela

Izrael, akcia začala 29.7.2014, petícia je stále aktívna

Izraelská armáda používa širokú škálu konvenčných zbraní vrátane raketových striel, bezpilotných stíhačiek, tankov, delostreleckých systémov, obrnených vozidiel a námorných plavidiel. Ich používaním sa dopúšťa závažného porušovania ľudských práv v Gaze. Je čas, aby americká vláda okamžite pozastavila transfery zbraní do Izraela a aby sa zasadila o uvalenie rozsiahleho zbrojného embarga OSN na všetky strany konfliktu. Pridajte sa k celosvetovej výzve Amnesty International.

Od začiatku izraelskej vojenskej operácie "Ochranné ostrie" zomrelo viac ako 1800 Palestínčanov, viac ako 5000 bolo zranených a najmenej 400 000 Palestínčanov bolo vnútorne vysídlených. OSN odhaduje, že 78 percent zabitých v Gaze boli civilisti, takmer polovica z nich ženy a deti. Viac ako 3000 domov v Gaze bolo úplne zničených a desaťtisíce obyvateľov pásma Gazy ostalo bez domova.

Palestínske ozbrojené skupiny vystrelili rakety na izraelské civilné oblasti. Dvaja izraelskí civilisti a migrant z Thajska boli zabití. Taktiež bolo následkom konfliktu zabitých viac ako 50 izraelských vojakov, jeden je zatiaľ nezvestný. Použitie týchto rakiet je v rozpore s medzinárodným právom. Tiež vojenské taktiky používané oboma stranami konfliktu porušujú medzinárodné humanitárne právo a ľudské práva.

Spojené štáty sú najväčším vývozcom vojenského, bezpečnostného a policajného vybavenia do Izraela, preto vyzývame vládu USA, aby zastavila predaj a vývoz zbraní, ktoré sú používané na páchanie závažných porušení medzinárodného práva, vrátane vojnových zločinov.

USA zastavte vyzbrojovanie Izraela.

Prehľad všetkých prípadov

Podporte výzvu USA: Zastavte vyzbrojovanie Izraela on-line

Chcem byť pravidelne informovaný o prípadoch (e-mailom alebo cez SMS)

Súhlasím so spracovaním osobných údajov podľa Zásad o ochrane osobných údajov AI SK

Zapisujem podpis...

Zobraziť petíciu, ktorú odošleme adresátom.

Adresáti petície:

  • John Kerry: americký minister zahraničných vecí

Požadujeme

  • okamžité zastavenie transferu všetkých amerických zbraní do Izraela. Zasadenie USA za uvalenie embarga OSN na Izrael, Hamas a ďalšie palestínske ozbrojené skupiny