Meta & TikTok musia prestať odstraňovať informácie o interrupciách

Spojené štáty, akcia začala 25.6.2024, petícia je stále aktívna

Prístup k bezpečným a včasným interrupciám na celom svete je dnes v ohrození. Poskytovateľky aj prijímateľky tejto zdravotnej starostlivosti čelia obmedzeniam a útokom nielen vo fyzickom, ale aj v online priestore. Spoločnosti Meta a TikTok, ktoré prevádzkujú sociálne siete, zo svojich platforiem odstraňujú informácie o interrupciách. Organizácie, ktoré bojujú za ochranu reprodukčných práv, majú po odstránení obsahu spojeného s reprodukčnými právami a zdravím len málo alebo dokonca žiadne transparentné informácie o dôvodoch, pre ktoré ich obsah odstránili. To bráni ľuďom v prístupe k životne dôležitým informáciám a prijímaniu informovaných rozhodnutí o svojom tele. Podpíšte petíciu a vyzvite spoločnosti, ktoré prevádzkujú sociálne siete, aby prestali odstraňovať a skrývať informácie o interrupciách.

Sociálne siete zohrávajú kľúčovú úlohu pri zjednodušovaní prístupu k právu na zdravie na celom svete. To platí najmä v oblastiach, v ktorých je prístup k informáciám a službám obmedzený.

Všetky obchodné spoločnosti vrátane spoločností Meta a TikTok nesú zodpovednosť za dodržiavanie ľudských práv vrátane práva na zdravie a práv súvisiacich so zdravím vrátane práva na prístup k informáciám. Keďže ide o jedny z najväčších a najvplyvnejších spoločností, ktoré prevádzkujú sociálne siete, ich konanie má celosvetovo rozsiahle dôsledky.

Internet je ústrednou súčasťou moderného života a jedným z hlavných nástrojov prístupu k informáciám. Tieto súkromné technologické spoločnosti majú kontrolu nad tým, ku ktorým informáciám majú ich používatelia a používateľky prístup, a ktoré pred nimi skryjú.

Technologickým gigantom musíme dať spoločne najavo, že sledujeme, čo robia, a že im nekalé konanie neprejde.

Povedzte Markovi Zuckerbergovi zo spoločnosti Meta a Shouovi Zi Chewovi zo spoločnosti TikTok, aby prestali odstraňovať informácie o interrupciách zo svojich sociálnych sietí. Vyzvite ich tiež, aby sa verejne zaviazali, že zabezpečia, aby informácie o interrupciách na ich platformách zostali prístupné.

Podpíšte petíciu a požadujte, aby Meta a TikTok prestali odstraňovať informácie o interrupciách.

Prehľad všetkých prípadov

Podporte výzvu ZA NEOBMEDZOVANIE INFORMÁCIÍ O INTERRUPCIÁCH on-line

Chcem byť pravidelne informovaný o prípadoch (e-mailom alebo cez SMS)

Súhlasím so spracovaním osobných údajov podľa Zásad o ochrane osobných údajov AI SK

Zapisujem podpis...

Zobraziť petíciu, ktorú odošleme adresátom.

Adresáti petície:

Požadujeme

  • aby prestali odstraňovať informácie o interrupciách zo svojich sociálnych sietí;
  • a aby sa verejne zaviazali, že zabezpečia, aby informácie o interrupciách na ich platformách zostali prístupné.