×

-
Predseda vlády
Benjamin Netanyahu
Úrad vlády
3 Kaplan Street, PO Box 187
Jeruzalem 91950
Izrael

Vážený predseda vlády,

Dovoľte mi Vás upozorniť, na závažné porušenie základných ľudských práv, ktoré izraelské úrady páchajú voči Issovi Amrovi a Faridovi al-Atrashovi. Tí sú dlhodobo prenasledovaní a zastrašovaní zo strany izraelských bezpečnostný zložiek, len preto, že upozorňujú na nelegálny stav v Okupovaných palestínskych územiach.

Pri príležitosti 22. výročia od uzatvorenia ulice v Hebrone, dňa 26. februára 2016, Farid a Issa pokojne demonštrovali. Izraelská armáda obmedzuje slobodu pohybu Palestínčanov a Palestínčaniek v Hebrone a ďalších OPT a vytvára takzvané "zóny zákazu vstupu". Osady (kolónie), v ktorých žijú a pracujú izraelskí osadníci a osadníčky na západnom brehu vrátane východného Jeruzalema, sú podľa medzinárodného práva nezákonné a predstavujú vojnové zločiny.

Farid a Issa sa len snažili poukázať na tento nezákonný stav. Hrdo a nenásilne čelia neustálym útokom vojakov a vojačiek ako aj osadníkov a osadníčok. Obaja boli už niekoľkokrát zadržaní. Počas zadržania boli bití, zaviazali im oči, alebo s nimi inak zle zaobchádzali. Izraelské okupačné sily sa ich snažia umlčať cez absurdné a neopodstatnené obvinenia a prenasledovanie a obťažovanie.

Preto Vás žiadam, aby ste zabezpečili, aby izraelské úrady okamžite stiahli obvinenia voči Issovi Amrovi a Faridovi al-Atrashovi, aby izraelské úrady okamžite ukončili prenasledovanie Issu Amrova a Farida al-Atrasha, aby izraelské úrady prešetrili podozrenie zo zlého zaobchádzania izraelských bezpečnostných jednotiek voči Issovi Amrovi a Faridovi al-Atrashovi a aby izraelské úrady premiestnili osadníkov mimo OPT.

Verím, že v rámci medzinárodne platných legislatívnych noriem, ktoré sú záväzné aj pre Izrael, budete rešpektovať naše požiadavky.

S pozdravom
Close